Поява в акваріумі водорості під назвою чорна борода є серйозною проблемою, яку варто негайно вирішити. Цей паразит, що живе на листках рослин, ще називається в’єтнамка. Як визначити наявність Чорної бороди в акваріумі? Ці водорості важко не помітити, тому як чорні нарости значно псують підводний красу акваріума.

Назва в’єтнамка походить від місця початкового проживання цих водоростей. Привезені ці водорості були і Південно-Східної Азії разом з теплолюбними рослинами. Це свідчить про те, що чорна борода активно розростається в теплій воді.

На жаль, в’єтнамка — це дуже живуча водорість і позбутися від неї не завжди легко. Вона охоплює рослина, може міцно прикріплятися до ґрунтового субстрату, а також акваріумному обладнання. Цей бур’ян запобігає поглинання корисний речовин, що призводить до загибелі зараженого рослини.

Поняття про водоростях і їх роль в акваріумістики

Помилково називати красиві рослини, що прикрашають ваш акваріум водоростями. Адже водорості — це нижчі рослинного світу, які при неправильному догляді за акваріумом починають активно розвиватися. Водорості, з якими найчастіше стикаються акваріумісти: нитчатка, чорна борода, бурі водорості, синьо-зелені водорості. На жаль, це дуже поширена проблема, але вирішити її можна досить швидко, а що ще важливіше, легко запобігти.

Причини появи чорної бороди в акваріумі

1. Відсутність фільтруючого обладнання

2. Несвоєчасна заміна води

3. Перегодовування риб

4. суспільного кор акваріума рибками

5. Недолік або надлишок освітлення

6. Неправильно оброблені рослини перед посадкою в акваріум

7. Порушення біологічного балансу

Як позбавиться від чорної бороди в акваріумі?

Хоча чорна борода і не є небезпечною для мешканців акваріума, але залишати її проростати далі не потрібно. Для боротьби з таким бур’яном застосовують два основних способи:

— біологічний

— хімічний

Біологічний спосіб дозволяє позбутися від чорної бороди без нанесення шкоди рибкам і рослинам. В першу чергу, відсадити рибок в окрему ємність. Всі поверхні акваріума ретельно помийте, а також не забудьте очистити грунт і декорації від можливих накопичень бур’яну. Найкраще для очищення застосовувати окріп. Що стосується рослин вже уражених хворобою, їх краще більше не повертати в акваріум.

Ще один дієвий метод боротьби з чорною бородою — це підселення рибок-водорослеедов: анціструси, лабео, гірінохейлус. На час, поки рибка буде виконувати поставлене перед нею завдання, намагайтеся недогодовувати її, щоб водорості стали для неї основним харчуванням.

Позбавити бур’ян харчування можна за допомогою відключення аерації в акваріумі. Таким чином, корисні речовини не будуть доходити до водоростей і вони дуже скоро почнуть відмирати.

Хімічний спосіб є більш агресивним, але зате на все 100% дієвим. Для того, щоб позбутися від чорної бороди в акваріумі використовуються спеціальні препарати. Альгіциди для акваріума ефективно видаляють водорості і запобігають їх появу. Вибираючи альгіциди для акваріума, керуйтеся основним критерієм — це абсолютна нешкідливість препарату для всіх мешканців акваріума. Майже всі вони вносяться в воду в якості рідин, швидко розчиняються і не каламутять воду.

методи профілактики

Наявність в’єтнамки в акваріумі, звичайно неприємний факт, але руки опускати не варто. Дотримуючись всіх рекомендацій, перерахованим вище, ви зможете швидко очистити свій акваріум. Крім методів видалення чорної бороди, слід знати і методи профілактики її появи.

1. Регулярно чистку акваріума, декорацій і обладнання. Крім цього, не забувайте про підміну води.

2. Не перегодовуйте риб. Це не тільки загрожує погіршенням їх здоров’я, але і засміченням води.

3. Постійно відстежуйте кількість мешканців акваріума. Чи не перенасичувати його великою кількістю різних видів риб.

4. Використовуйте добрива для рослин. Їх швидке зростання допоможе позбутися від водоростей

Чистота акваріума залежить від ваших дій і старань. Створивши красу своїми зусиллями, не допускайте її в’янення.

Источник: https://belkaistrelka.com.ua/statji/chernaya-boroda-v-akvariume-kak-izbavitsya/

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяТипы раздвижных окон
Следующая статьяКредит

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here